SPAIN / PART 4 - GIBRALTAR : W MAŁPIM GAJU

29 lipca 2016


HEJ! A w sumie Dobry Wieczór! Dzisiaj mam dla Was post w kategorii podróży. Podczas pobyty w Hiszpanii zdecydowaliśmy się na jedną wycieczkę pt. 'Gibraltar'. Pierwszy postój mieliśmy na punkcie widokowym. Widoki przepiękne, ogromny port, błękit morza i nieba. Najciekawszym elementem jest droga wjazdu na Gibraltar, która nadal, ale być może niedługo, z racji budowania podziemnej obwodnicy, wiedzie przez pas startowy. Opis a rzeczywiste przeżycie, to dwie różne rzeczy. Niby nic takiego, nawet się nie zorientujesz, że to już, ale w rzeczywistości, kiedy sobie uświadomiłam, że tylko dzięki światłom wiem, że akurat nie będzie lądował żaden samolot, który mógłby zmieść nasz samochód z powierzchni ziemi, jakoś wyobraźnia zaczęła działać. Pas jest krótki i przyjmuje tylko kilka samolotów dziennie. Fascynujące - z morza do morza!


Gibraltar jest jedynym miejscem w Europie, w którym małpy żyją na wolności. Na półwysep trafiły z Maroka, stając się jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Podczas wycieczki na Gibraltar trzeba być przygotowanym na wszystko. Można zostać obsikanym, pogryzionym lub mogą ci  zabrać aparat i rzucić nim o skały. Ha, trzeba uważać, ale to są piękne istoty! MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ! Co prawda nie udało mi się zrobić selfie z małpką, ale wspomnienia - przepiękne! Za to Adrian miał szczęście i selfie z małpką ma zaliczone! :)


Jaskinia św. Michała to kolejny punkt dokąd się udajemy. Wielka, piękna, podczas Drugiej Wojny Światowej miała służyc za szpital, lecz nigdy nie została użyta. Dziś odbywają się tu koncerty. Można zwiedzić jedynie kawałek, gdyż korytarze sięgają dużo głębiej i dalsza eksploracja może być niebezpieczna.


Na koniec wycieczki mieliśmy wolne na zakupy! Czyli na co czekałam najbardziej. Niestety nic ciekawego nie było, więc wróciłam z pustymi rękami. No ale nic, zdjęcie ze słynną, czerwoną butką teleforniczną zrobione! :)

- 7 komentarzy -

 1. Skąd te szorty różowe? <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pull and bear, ale mają już jakieś 3 lata

   Usuń
 2. Głupie pytanie, no ale.. usuwasz jakoś włoski na rękach że masz takie gładkie..?

  OdpowiedzUsuń

FOLLOW ME @DAJANASZYMKOWIAK